Autor: Branko Čupić
20:49
5.2.2020.

Sutjeska u Splitu posustala u finišu

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u gostima od ekipe Splita rezultatom 87:79 u utakmici 19. kola ABA 2 lige.

NIkšićani su odlično otvorili meč i već nakon prvih deset minuta igre stekli su dvocifrenu prednost (15:25).

Domaći tim je drugu dionicu riješio u svoju korist i uspio da prepolovi zalihu Sutjeske, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 37:42.

U nastavku igre igrači Splita uspjeli su da skroz anuliraju zaostatak, pa se u odlučujući dio igre ušlo sa neriješenim rezultatom (66:66).

Posljednju dionicu Splićani otvaraju serijom 5:0, ali se tim Zorana Glomazića brzo vraća u igru i do samog finiša se igra koš za koš. Međutim, košarkaši Splita su u samoj završnici bili koncentrisaniji što im je donijelo desetu pobjedu u sezoni.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Moris sa 20, dok je na drugoj strani Knežević bio nejefikasniji sa 27 poena.

Sutjeska naredni susret u regionalnom takmičenju igra 26. februara, kada će u Nikšiću dočekati ekipu Heliosa.

• 07:44
    3.4.2020.

Košarkaši Sutjeske su prije vandrednih mjera zbog koronavirusa, nizali uspjehe. Čvrsto su držali lidersku poziciju u šampionatu Crne Gore, bili su učesnici finalnog turnira Kupa, izborili su plasman u polufinale ABA 2 lige.

• 08:02
    29.3.2020.

Košarkaši Sutjeske su serijom od tri uzastopne pobjede dočekali zaustavljanje takmičenja. Izabranici Zorana Glomazića slavili su protiv Heliosa, Širokog i Dinamika, pa su stigli do polufinala plej-ofa ABA 2 lige.