Tijesan poraz Sutjeske u Beogradu

80202783_2498123430469498_1543567905667416064_n
ABA liga 2
  • 12.12.2019. u 20:11

U susretu 11. kola ABA 2 lige košarkaši Sutjeske su večeras u Bogradu poraženi od ekipe Dinamika rezultatom 100:97

Nikšićani su sa domaćinom vodili bespoštednu borbu  tokom gotovo cijelog meča, ali su košarkaši Dinamika imali više koncentracije što im je donijelo nove bodove u ovom takmičenju.

Prvu dionicu obilježila je izjednačena borba koju je pratio veliki broj koševa na obje strane, pa je nakon deset minuta igre rezultat bio 27:29 za tim Zorana Glomazića.

U drugoj četvrtini nastavilo se u istom ritmu pa se i dalje igralo koš za koš, a na veliki odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom (49:49). Nastavak igre u dvorani “Ranko Žeravica” ne donosi ništa novo, pa je i treći dio igre pratila neizvjesnost, a pred odlučujući dio meča na semaforu je stajalo 73:76 u korist Sutjeske.

U posljednjem dijelu igre domaćin je uspio da dođe do preokreta, a igrači Sutjeske su u posljednjem minutu igre uspjeli da se primaknu na jedan poen, ali ne i da dođu do izjednačenja pa su se morali pomiriti sa novim porazom.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Pašaljić sa 19 poena, dok je kod Sutjeske najbolji bio Pavlićević sa 33 poena. Izabranici Zorana Glomazića će već u nedjelju ponovo na parket, kada se u okviru ERSTE lige sastaju sa Lovćenom, dok naredni meč u regionalnom takmilenju igraju 18. decembra, kada gostuju Novom Pazaru.

Sutjeska nije uspjela da iznenadi Vojvodinu, pa su Novosađani blizu polufinala ABA 2 lige, nakon večerašnje pobjede u Nikšiću 89:84. Revanš četvrtfinala se igra za sedam dana u Novom Sadu, a računa se koš-razlika.