“Lavice” trijumfom otvorile “Kroacija kup”

RSCG
  • 26.11.2023. u 19:53
Pobjeda „lavica“ u prvom od dva kontrolna meča uoči nastupa na Svjetskom prvenstvu.

Izabranice selektorke Bojane Popović savladale su Kongo (33:26) u prvom meču na turniru „Kroacija kup“, pa će sjutra protiv domaćina Hrvatske, od 18 sati, igrati za trofej u Novigradu.

Od starta su naše djevojke pokazale odličan pristup, na poluvremenu su imale pet golova prednosti (17:12), a u nastavku sigurnom igrom došle do ubjedljive pobjede protiv afričke selekcije koja je „glumila“ Kamerun, koji će biti rival 30. novembra, na startu Svjetskog prvenstva.

Čak 12 igračica upisalo se u strijelce, a najefikasnije su bile Itana Grbić, Dijana Mugoša i Tatjana Brnović sa pet golova.

Anastasija Marsenić je postigla četiri, Matea Pletikosić tri, a po dva puta pogodile su Ivona Pavićević, Đurđina Malović, Bobana Klikovac i Nina Bulatović.

U strijelce su se još upisale Ivana Godeč, Jelena Despotović i Tanja Ivanović.

Marta Batinović je upisala šest, a Marina Rajčić tri odbrane.

Izvor: rtcg.me