Medalje za mlade nikšićke džudiste

Džudo klub Straševina
  • 05.02.2024. u 07:45
Među mladim generacijama džudista u Nikšiću stasavaju šampioni. To su potvrdili i za vikend na Prvenstvu Crne Gore za mlađe pionire i juniore.

U konkurenciji među 300 takmičara, mladi džudisti Straševine i Trebjese ostvarili su zapažene rezultate.

Na prvenstvu Crne Gore za juniore (U21) takmičari Džudo kluba Straševina osvojili su četiri medalje.

Andrijana Šutović je ostvarivši četiri pobjede ipponom postala šampion Crne Gore u kategoriji -70 kg. Boris Krivokapić je uz dvije pobjede i jedan poraz zauzeo treće mjesto u kategoriji +100 kg. Anđela Eraković je uz tri pobjede i jedan poraz takođe zauzela treće mjesto u kategoriji -63 kg. Treće mjesto pripalo je i Danilu Backoviću u kategoriji -66 kg.

“Nakon odličnih nastupa Suknović Vasilije i Kilibarda Valentina nijesu uspjeli da se domognu medalje i nastupe su završili na 5. mjestu”, kazali su iz džudo kluba Straševina.

Na prvenstvu za mlađe pionire (U13) pripale su im dvije medalje.

Ksenija Kontić je osvojila srebrnu medalju u kategoriji -32 kg. Andrija Ognjenović bio je bronzani u kategoriji -30 kg.

Peta mjesta zauzeli su Una Janjić, Dejan Vojičić i Aleksa Anđelić.

Na pomenutom prvenstvu medalje su pripale i takmičarima džudo kluba Trebjesa. Tri bronzane medalje osvojili su Boško Vujović, Vuk Janjušević i Lejla Šahman.

Na Prvenstvu za juniore klubu su pripale dvije srebrne medalje – i to Medini Kerelaj i Balši Miličiću.