Mlade košarkašice izgubile od Italije, idu u borbu za opstanak

FIBA
  • 02.08.2023. u 15:14
Naše mlade košarkašice izgubile su u osmini finala Evropskog prvenstva u Litvaniji.

Italija je bila bolja od naših djevojaka 79:64.

Nakon sinoćnjeg izazova protiv Švedske, premalo je bilo vremena za odmor, pa su Crnogorke samo u prve dvije četvrtine igrale na nivou da pariraju talentovanim i fizički vrlo jakim Italijankama. U trećoj, energijom nijesu odgovorile, dozvolile su dosta poena iz kontranapada i to je presudilo.

U meč su ušle vrlo dogovorno i disciplinovano. Povele su crnogorske košakrašice 6:0 i nakon izjednačene prve četvrtine imale poen zaostatka - 16:17.

Najveću prednost u drugoj četvrtini imale su naše cure kod 22:19. U posljednja dva minuta, Italija je uspjela da se odlijepi na 36:27.

Treći period rival je dobio 29:15 i riješio pitanje pobjednika. Imala je Italija i 74:48, nakon čega smo vezali 13 poena i smanjili zaostatak.

Marija Leković je bila najefikasnija u našem timu sa 17 poena, 13 je ubacila Jelena Bulajić, 11 Atina Radović. Milena Bigović je uz sedam poena imala i devet skokova.

Naredni rival, a prvi u razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta biće poraženi iz duela Francuska - Češka.