Mornar poražen kraj Bistrice, Sutjeska sa Radovićem u borbi za titulu

Radio Crne Gore
  • 07.04.2024. u 17:49
Fudbaleri Sutjeske upisali su treći trijumf u nizu na stadionu kraj Bistrice pobjedom nad Mornarom 2:0 u susretu 29. kola Meridianbet 1. CFL.
Plavi su do prednosti došli u 59. minutu kada je Dušan Vuković uputio centaršut, a Vuk Striković zatresao mrežu gostiju.
Upravo je Vuković u 71. minutu postavio konačan rezultat, na asistenciju Vaska Kalezića.
Sutjeska je nastavila sjajnu seriju, jer joj je ovo deveti vezani meč bez poraza, a u tom nizu je upisala tri remija. Još bolji učinak ima otkada je došao Miljan Radović, jer mu je ovo peta pobjeda, uz neriješen rezultat na gostovanju Dečiću (0:0).

Zbog toga je petostruki šampion Crne Gore i dalje u igri za titulu, jer sada ima četiri boda manje od Tuzana, a samo jedan od Budućnosti.

U narenom kolu Nikšićane očekuje gostovanje Arsenalu iz Tivta.

Dan nakon što je ostao bez trenera Ivana Brnovića, koji će u utorak imati vatreno krštenje na klupi Budućnosti u direktnom obračunu za titulu sa Dečićem, Jezero je odigralo spektakularan meč sa Arsenalom.

Tim iz Plava je u 1. poluvremenu dva puta za manje od 100 sekundi dao dva gola i sa velikih i nedostižnih 4:0 otišao na odmor.

Naoaki Senaga je u 19. minutu nakon sjajnog solo prodora zatresao mrežu Tivćana, da bi u 21. na 2:0 povisio Petar Orlandić.

U finišu poluvremena, novi blickrig Jezera – Marko Šimun je u 40. minutu sa ivice šesnaesterca, a Orlandić mu uzvratio na asistenciji, da bi Japanac na startu 42. odlično regovao nakon oštre lopte Davora Kontića i povisio na 4:0.

Rudar je produžio nadu u opstanak u 92. minutu, kada je golom Jasmina Muhovića osvojio bod protiv Jedinstva (1:1).

Bjelopoljci su u Pljevljima vodili od 28. minuta, kada je Alija Krnić iz kontre zatresao mrežu nakon akcije Ubiratana Brandao de Souze i Mladena Kovačevića.

Pljevljaci sada imaju 21 bod, tri manje od Mladosti iz Donje Gorice i šest od Jedinstva, koji su u zoni baraža. Teško je vjerovati da iz nje mogu da izađu, jer prvi tim iznad crte, Arsenal, ima 34.