Nikšićki džudisti uspješni na dva prvenstva

Džudo klub Straševina
  • 13.05.2024. u 07:50
Proteklog vikenda održana su dva prvenstva - Prvenstvo za mlađe seniore i Prvenstvo za poletarce. Takmičari džudo kluba Trebjesa i Straševina ostvarili su zapažene rezultate.

Na Prvenstvu Crne Gore za mlađe seniore džudisti Straševine osvojili su četiri medalje.

Šampionka Crne Gore postala je Andrijana Šutović u kategoriji -70kg i nakon već osvojenih titula prvaka u kategoriji kadeta, juniora i seniora, još jednom potvrdila svoju dominaciju.

Danilo Backović je postao vicešampion države u kategoriji -66kg. Boris Krivokapić je u kategoriji +100kg zauzeo treće mjesto. Valentina Kilibarda je u kategoriji -57kg takođe zauzela treće mjesto.

Na prvenstvu za poletarce klub ima tri vicešampionke Mateu Ćiraković, Andreu Ognjenović i Helenu Ćiraković.

Peta mjesta su zauzeli Jakša Filimanović (+50kg) i Pavle Milić (-42kg).

“Naši najmlađi takmičari ovim su potvrdili svoj talenat i pokazali veliku borbenost”, poručili su iz kluba.

Takmičari džudo kluba Trebjesa su na dva prvenstva osvojili ukupno sedam medalja.

Poletarci su osvojili četiri medalje. Abazi Nistret okitio se zlatnom medaljom. Srebrene medalje osvojili su Korać Ivan i Kerelaj Antigona, dok je bronza pripala Butorović Arseniju.

Mlađi seniori kluba osvojili su tri medalje. Srebrnu medalju osvojila je Sejda Djusa, a Sejda Mirsada i Kerelaj Medina bronzane.

Rukovodstvo kluba saopštilo je da je zadovoljno postignutim rezultatima na prvenstvima.

Iz kluba su kazali da je Ministarstvo za ljudska i manjinska prava snosilo troškove za takmičare RE populacije.

Na takmičenjima je učestvovalo 190 poletaraca i 80 mlađih seniora iz 28 klubova Crne Gore.

I pored povećane frekvencije saobraćaja, ali i otežanih uslova rada i organizacionih problema prouzrokovanih nedostatkom potrebnog broja policijskih službenika, Uprava policije i njene organizacione jedinice kroz pojačano preduzimanje, kako preventivnih tako i represivnih aktivnosti, ulažu velike napore u cilju očuvanja potrebnog nivoa stanja bezbjednosti u drumskom saobraćaju, saopšteno je iz Uprave policije.
    Požar koji je juče izbio na deponiji MIslov do podsjetio je na urgentnost rješavanja tog višedecenijskog problema.