Nikšićki trkači Maliković i Mikić prvi put predstavljali Crnu Goru na evropskom takmičenju

- Autor onogost.me
- 13.04.2025. u 08:20
Oni su na ovom prestižnom takmičenju, na izuzetno zahtjevnoj i valovitoj stazi uspjeli da završe trku. Maliković je zabilježio plasman na 398. mjesto u generalnom plasmanu od ukupno 5.914 muškaraca, dok je Mikić zauzeo 504. mjesto.
Ovi nastupi, kako su kazali, doprinose afirmaciji crnogorske atletike na međunarodnoj sceni i odražavaju rastući značaj trkačke zajednice u Crnoj Gori.
Ove godine, polumaratonska trka okupila rekordnih 10.000 i više učesnika, čime je prvenstvo postalo najveći maratonski događaj ikada održan u Belgiji. Učešće crnogorskih trkača predstavlja značajan korak naprijed u razvoju dugoprugaškog sporta u zemlji i dodatno osnažuje prisustvo Crne Gore na evropskoj atletskoj mapi.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Ostali sportovi, Sport
- u
- 0
- Ostali sportovi, Sport
- u
- 1
- Lokalni Izbori 2025, Politika
- u
- 0
2
Svaka cast!! Malinkovic zamalo 397 🇲🇪💪
To je sjajan rezultat za jednog amatera kao sto je Malikovic. A i ovaj Mikic koji se bavi atletikom 15 god treba da nadje neku drugu profesiju🤣