Prva liga odbojkaša: Solidan otpor i porazi nikšićkih timova

28236184_10155270055137727_1190980396_n
  • 19.02.2018. u 07:40

Nikšićki timovi pretrpjeli su nove poraze u Prvoj ligi odbojkaša, a u 11. kolu od Volej stara bila je bolja ekipa Budućnost Capital Plaze koja je slavila rezultatom 3:0 (20:25, 23:25, 27:29) u setovima, dok je Sutjeska poražena sa 3:2 (15:25, 25:18, 17:25, 25:23, 5:15) od Jedinstvo Bemaxa.

Odbojkaši Volej stara su, i pored maksimalnog poraza, pružili solidan otpor podgoričkoj ekipi, a drugi i treći set je rešavan na razliku, pa je praktično nedostajalo više sreće domaćoj ekipi da drugi ili treći dio igre riješi u svoju korist, što bi učinilo duel interesantnijim.

Još veći otpor protivniku pružili su igrači Sutjeske koji su uspjeli da osvoje dva seta protiv aktuelnog lidera i branioca titule. Iako u redovima Bjelopoljaca nije bilo većine igrača iz startne postave, to ne umanjuje solidnu partiju nikšićke ekipe koja je u drugom i četvrtom setu prva stizala do 25 poena.

Ipak, i jedan i drugi tim iz Nikšića ostali su kratkih rukava na domaćem terenu, a i na samo po jedan trijumf u prvenstvu, dok je za Budućnost Capital Plazu ovo sedma, a za Jedinstvo Bemax osma pobjeda u ovoj sezoni.

U ovom kolu slobodna je bila ekipa Bar voleja.

Drugi kvalifikacioni turnir juniorskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica odigraće se u subotu, 20. aprila, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih.
Pješčani teren na Krupcu tekućeg vikenda će biti mjesto "Beach volley turnira" odbojke na plaži.
Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore igraće sjutra u Pljevljima sa Češkom utakmicu četvrtog kola B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.