Omladinke bolje od Azerbejdžana

FSCG
  • 04.10.2022. u 22:05
Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Crnogorska selekcija je danas u Poreču, u prvom kolu B grupe, savladala Azerbejdžan 2:1.

Azerbejdžan je poveo u 17. minutu, iz praktično jedine šanse na utakmici, golom Edanur Mutlu.

Odgovor sa druge strane stigao je u 29. minutu, a mrežu protivnika zatresla je Lidija Stanić.

Konačan rezultat postavila je Anastasija Rakočević iz Budućnosti petnaestak minuta prije kraja meča.

Crna Gora je imala 17 šuteva na gol (Azerbejdžan tri), devet u okvir gola, imala je 13 kornera i zaslužila je da slavi i ubjedljivije.

“Tokom cijele utakmice bili smo bolji rival, pogotovo u drugom poluvremenu, koje smo praktično proveli na polovini Azerbejdžana. Nismo stvorili puno više šansi od ovih prilikom golova, ali smo sve vrijeme imali inicijativu i zasluženo pobijedili. Sada je najvažnije da se oporavimo od ovako naporne utakmice i da se na pravi način spremimo za duel sa Hrvatskom, koja je favorit ove grupe”, rekao je selektor Mirko Marić.

Crna Gora će naredni meč igrati 7. oktobra protiv Hrvatske, koja je danas pobijedila Kipar 1:0.

Rukometašice Trebjese pobijedile su u gostima Feniks 35:21 i sezonu u Drugoj ligi završile ubjedljivo na prvom mjestu, pa će od sljedeće jeseni igrati u društvu najboljih timova u Crnoj Gori.
    Na prvom zvaničnom Evropskom kupu za starije pionire i pionirke u Sarajevu, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su dvije zlatne i dvije bronzane medalje.