Andrijevica: Prvo mjesto za nikšićke veterane

img-439609ea38bbc7c1a06176e021130ddb-v
  • 14.07.2019. u 11:41

Povodom 13. jula,  Dana državnosti Crne Gore, u Andrijevici je održano finale Kupa Crne Gore u sportskoj rekreaciji.

Pored nikšićkih vetarana, učestvovali su još takmičari iz Andrijevice, Rožaja, Plava, Berana, Cetinja i vojni veterani Pogorice.

Nikšićki veterani su osvojili prvo mjesto i tako odbranili titulu iz 2018. godine.

Takmičilo se u četiri discipline i to pikado, nabacivanje obruča, šut na gol i skok u dalj.

Osvojeno je šest medalja – tri zlatne i tri srebrne. Slako Bojić osvojio je zlatnu u pikadu i srebrnu u skoku u dalj, Branka Drobnjak zlatnu u pikadu, Lela Varajić zlatnu u skoku u dalj, dok je Danojla Bulatović osvojila srebro u nabacivanju obruča, a Milojka Ćorić osvojila je srebrnu medalju u šutu na gol.

“Odlazak naših veterana na finale Kupa omogućio je Ivan Krsmanović, predsejdnik Udruzenja penzionera Nikšića i Dom zdravlja Nikčić. Veliku pomoć oko organizacije odlaska nikšićkim veteranima pružio je Velizar Vojinović, direktor nikšićkog Vodovoda”, naveo je Radislav Jovanović ispred nikšićkih veterana.