Džudo: Tamara Gardašević na tronu Balkana

tamara
privatna arhiva
  • 28.05.2016. u 19:16

Nikšićanka Tamara Gardašević, šesnaestogodišnja takmičarka džudo kluba Akademik, okitila se danas zlatnom medaljom na kadetskom šampionatu Balkana koji se održava u Kikindi.

Ona je u kategoriji do 52 kilograma u finalu savladala Podgoričanku Emu Ličinu. Prethodno je pobjedila takmičarke iz Bugarske i Turske.

Sjajan uspjeh mlade Tamare na koju su ponosni u klubu, a nadaju se da će njen uspjeh sjutra pokušati da ponove i Kristna Milić i Stefan Bašović koje u debitantskom trenerskom nastupu predvodi Predrag Stanjević.

Tamarin uspjeh upotpunili su i najmlađi takmičari kluba koji su danas u Kotoru osvojili 25 medalja, 14 zlatnih, 7 srebrnih i 4 bronzane.

Zlatne medalje osvojili su: Milica Tadić mlađa poletarka -28, Aleksa Bojović mlađi poletarac -42kg, Andrija Drašković poletarac -25kg, Muhamed Beriša dvije  poletarce -31kg i mladje pionire -30kg, Mihailo Milinković poletarac -46kg, Marina Marković dvije za mladje i starije pionirke -36kg, Sara Bašović starija pionirka -40kg, Slađana Milić starija pionirka -44kg, Ana Vujović starija pionirka -48kg, Filip Đurđevac stariji pionir -46kg, Vasilije Vujović stariji pionir -55kg, Vidoje Golubović stariji pionir -60kg

Srebrne medalje osvojili su: Dušan Šćepanović mlađi poletarac -28kg, Milica Tadić poletarka -28kg, Balša Miličić poletarac -25kg, Luka Tadić poletarac -38kg, Šćepan Kostić poletarac -46kg, Ana Vujović mlađa pionirka -48kg, Milovan Perutović stariji pionir -42kg

Bronzane medalje osvojili su: Stevan Kavaja mlađi poletarac -34kg, Vladimir Božović poletarac -34, Uroš Ivanović mlađi pionir -38kg, Stefan Mimoići mlađi pionir -38kg, Aleksandar Bubanja mlađi pionir +60kg

Solidne nastupe imali su i juniori u austrijskom Lajbnicu.

Marko Gušić je u prvom kolu savladao evropskog prvaka iz Francuske, ali je stao u drugom kolu. Talentovana Jovana Peković, takođe je poražena u drugom kolu od japanske takmičarke.