Karatistima Fokusa 14 medalja na “Grand prix Montenegro 2019”, Lazar Potpara najbolji takmičar turnira

74399495_467947203807530_2158669327681716224_n
  • 21.10.2019. u 06:29

Na internacionalnom karate turniru "Grand prix Montenegro 2019" Karate klub Fokus osvojio je ukupno 14 medalja.

U konkurenciji od 722 takmičara iz deset zemalja “fokusovci” su osvojili šest zlatnih, tri srebrne i pet bronzanih medalja, a za najuspešnijeg takmičara turnira proglašen je član nikšićkog kluba Lazar Potpara koji je ukupno osvojio tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

Pored Lazara Potpare, koji je uzeo tri zlata, najsjajnijim odličjem su se okitili Sara Radenković, Saša Bojović i kadetska ekipa u sastavu Lazar Potpara, Aleksandar Džoganović, Miloš Cvijović i Luka Marković.

Druga mjesta i srebrne medalje pripale su Sari Radenković, Vasiliji Bijelović i Draženu Đorojeviću, dok su se bronzom okitili Miloš Cvijović, Aleksandar Džoganović, Justin Marojević i Lazar Potpara.

Golbal klub Nikšić sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani u B grupi, izborio je plasman u finale kvalifikacionog turnira u Berlinu i nastup na finalnom turniru Lige šampiona.