Rumunija: Senzacija Ivane Nikolić, osvojila srebro u konkurenciji juniorki

14101574_1242727045771544_110622403_n
privatna arhiva
  • 20.08.2016. u 15:08

Crnogorska reprezentativka, članica džudo kluba „Straševina“, Ivana Nikolić, danas je napravila senzaciju u rumunskom Ploeštiju. Iako petnaestogodišnjakinja, koja se još takmiči u kadetskoj konkurenciji, Ivana se pojavila na juniorskom evropskom džudo kupu i osvojila srebro.

Ivana ne prestaje oduševljava, a svoj potencijal danas je još jednom potvrdila osvojivši srebro u kategoriji do 44 kilograma na kupu koji je organizovan za takmičare do 20 godina.

U mečevima do finala pobijedila je iponom takmičarke iz Rumuije, a u finalu je izgubila od Kipranke, Kourri Vasiliki, na jedan kazneni poen – shido.

Zlato joj je ovog puta izmaklo, ali njeno vrijeme, bez sumnje, tek dolazi.

Danas su nastupali još Gušić Marko -60kg, Nurković Jusuf – 66kg i ispali su u drugom kolu, dok su Sinanović Balša -73kg, Milić Mirjana -57kg, te Gardašević Tamara -57kg i Ličina Elma – 52kg zaustavljeni u prvom kolu.