Treća sreća za biciklističku trku “Župa 2018”

- Autor onogost.me
- 16.09.2018. u 06:24
Biciklistička trka "Župa 2018", koja je dva puta do sada odlagana biće održana danas, sa početkom u 10h.
Biciklistička trka je samo jedna od aktivnosti iz projekta “Aktivne ruralne zajednice za bolju budućnost” koji finansira Evropska unija preko Mreže za ruralni razvoj Crne Gore i ALTER programa. Projekat partnerski sprovode Društvo mladih ekologa i organizacija Župa u srcu i ima za cilj da promoviše ruralne oblasti u Crnoj Gori kao značajne za budući razvoj.
Organizatori se nadaju da će ovaj put biti ”treća sreća” i da će postojati dobre vremenske prilike za njeno održavanje. Start trke je u Miolju Polju u Župi u 10h odakle će takmičari preko Puste Strane doći do Zagrada i dalje do Krstovača i uz Liveroviće dovesti do cilja opet u Miolju Polju. Dužina trase je 16 kilometara, a visinska razlika 300mnv. Dionica je 15,5 km asfalta i 0,5 km asfaltnih kocki.
Predviđeno je učešće profesionalaca i rekreativaca u muškoj i ženskoj kategoriji, a obezbijeđeni su pehari i medalje za najbolje. Organizatori su obezbijedili osvježenje za učesnike i gledaoce.
Organizatori su istakli da će nastojati da trka postane i tradicionalna radi bolje promocije Župe i njenih prirodnih ljepota.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Ostali sportovi, Sport
- u
- 0
- Ostali sportovi, Sport
- u
- 1
- Ostali sportovi, Sport
- u
- 0




