Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Završen drugi Kajak fest: Preko 200 ljubitelja kajaka iz cijelog svijeta na Tari

Predrag Vučković
  • Autor onogost.me
  • 25.09.2017. u 12:21

Drugi Kayak fest Tara 2017 održan je od 22. do 25. septembra na kampu Grab iznad Tare. Ovogodišnji festival okupio je preko 80 takmičara i 150 ljubitelja kajaka iz cijelog svijeta.

Pored takmičarskog dijela, program festivala obuhvatio je i veliki broj zabavnih sadržaja – od dnevnih i večernjih žurki, šetnji i druženja na kampu, do planinarenja, vožnje biciklom i raftinga.

„Prvi dan festivala protekao je u zajedničkom veslanju kajakaša niz Taru, a noć je obilježio etno-rok bend Džanum iz Nikšića koji je energičnom svirkom inspirisao prisutne kajakaše i kajakašice za naredni dan. Takmičarski dio festivala počeo je u subotu na 300 metara dugom dijelu Tare ispod kampa Grab, i obuhvatio je trke za profesionalne kajakaše u tri različite discipline: downriver, boater cross i rope“, naveli su organizatori.

U takmičenju učestvovalo je nešto više od 50 profesionalnih kajakaša i kajakašica iz različitih zemalja svijeta. Pobjednici u više disciplina bili su Aleksej Bocko (Slovenija), Horst Hattinger (Austrija) i Carmen Kuntz (Kanada).

Druženje su upotpunile prezentacije o pokretu Balkan Rivers Tour, outdoor fotografiji i zaštiti na rijeci, kao i DJ setovi i nastup beogradskog indie-rock benda Stray Dogg.

U nedjelju je organizovana kratka obuka i revijalna trka za početnike, nakon čega su učesnicima dodijeljene simbolične nagrade u vidu kajak obuka i opreme.

Na samom kraju, kajakaši su zajedničkim veslanjem Tarom zaokružili ovogodišnji festival.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Omladinski karate klub Mawashi ostvario je uspjeh na dva prestižna međunarodna turnira proteklog vikenda – „Trofej Bijeljine“ i „Pljevlja Open“. Pet mladih takmičara ovog kluba osvojilo je ukupno čak 18 medalja: devet zlatnih, četiri srebrne i pet bronzanih.