Pobjeda i dominacija Crne Gore nad Litvanijom

FSCG
  • 16.11.2023. u 23:05
Fudbalska reprezentacija Crne Gore slavila je večeras protiv Litvanije sa 2:0.

Bila je to jedna od ubjeedljivijih izdanja naših fudbalera, a na kraju moglo je da bude i ubjedljivije. I dalje ostaje žal sada za rezultatom iz Sofije, jer bi sigurno uz ovakvu igru utakmica u Mađarskoj bila “utakmica vijeka” za naš fudbal.

Scenario koji vodi “Hrabre sokolove” na EURO je trijumf Bugarske u Beogradu nad Srbijom, uz našu pobjedu u Budimpešti. Zvuči teško, gotovo nemoguće, ali nada umire posljednja.

Edvin Kuč je načeo goste već u trećem minutu, i pokazao kolika je i nepravda bila da tek sa 29 godina debituje za naš nacionalni tim, budući da je od svog debija jedan od najboljih pojedinaca na terenu.

Njegov gol, ponovo moćan udarac na asistenciju Jovetića dosta je olakšao tok meča.

Litvanci su bili “uštopovani”, bez prave prilike, gotovo i rejtko na našoj polovini.

Na poluvrijeme ipak samo 1:0, a ond au nastavku odmah smo postigli novi gol. Driton Camaj je uputio lob pas, Jovetić je sjajno prihvatio loptu i savladao odličnog golmana gostiju  Edvinasa Gertmonasa.

Bilo je još prilika, propuštenih šansi, ali sve u svemu jedno od boljih izdanja naše reprezentacije. Sad nas čeka Budimpešta i Mađarska koja se već plasirala na prvenstvo.

Izvor: rtcg.me