Poraz Crne Gore na otvaranju turnira

KSCG
  • 02.07.2024. u 16:34
Košarkaši Crne Gore poraženi su danas u Rigi od selekcije Brazila 81:72 na startu olimpijskog kvalifikacionog turnira.

Podmlađena reprezentacija Crne Gore odigrala je hrabro, tokom tri četvrtine konstatno imala prednost, ali je pala u finišu protiv iskusne selekcije, koja je važila za prvog favorita naše grupe u Rigi. Crna Gora je imala u 13.minutu i +13 (30:17), dok je Brazil prvi put poveo u 32. minutu, ali je u uzbudljivom finišu uspio da osigura trijumf.

Crna Gora je od starta imala prednost, a kada je Petar Popović pogodio trojku u sedmom minutu za 17:9, Aleksandar Petrović bio je prinuđen da zatraži tajm. Međutim, ni to nije zaustavilo niz naše reprezentacije, a Dino Radončić na 2.50 prije kraja prve dionice kompletirao je seriju 9:0 za prvu dvocifrenu razliku na meču – 19:9. Selektor Boško Radović već u prvoj dionici nastojao je da rotira što više igrača, a odmah po ulasku u igru poene su postigli Bogavac i Slavković – 23:13.

Crna Gora održavala je dobru prednost, a nakon serije 7:0, koju je zaključio trojkom Slavković u 13. minutu naša selekcija imala je +13 (30:17), a Slavković je pogodio za istu razliku i nedugo nakon toga 32:19. Uspio je Brazil da sa šest vezanih poena odreaguje, ali kada je bilo najpotrebnije Simonović je ubacio trojku sredinom druge četvrtine i vratio dvocifrenu prednost 35:25. Brazil je u finišu prvog poluvremena uspio da smanji zaostatak (39:35), da bi Petar Popović sa tri bacanja, 44 sekunde prije odlaska na odmor, donio našoj selekciji prednost (42:35), a konačnih 42:36 nakon 20 minute igre postavio je Neto, koji je bio polovičan sa bacanja (prethodno ga je faulirao Peri).

Brazil je u finišu treće četvrtine u dva navrata dolazio na samo posjed zaostatka (46:44, 49:47), da bi pred odlučujućih 10 minuta bilo 56:52.

Baš kao i u finišu treće četvrtine, tako je i na startu posljednje dionice Simonović pogodio trojku u momentu kada je Brazil bio samo na posjed zaostatka – 59:54. Ipak, u 32.minutu Brazil je uspio da preko Kabokla stigne prvi put na meču do vođstva 61:59. Uslijedio je period gdje se igralo ,,koš za koš“, da bi na 5.39 prije kraja Vučević pogodio za novu prednost naše selekcije – 67:65. Ali, Majndl je pogodio trojku uz faul (69:67), da bi u 36.minutu Dias pogodio trojku za +5 (72:67). Ipak, kada je na 1.51 Santos pogodio uz faul Radončića za 75:69, bilo je jasno da će naš tim teško napraviti novi preokret. Vučević je na 1.20 prije kraja pogodio trojku (75:72), sačuvao nadu, ali je na 50 sekundi prije isteka vremena Huertas trojkom, ipak, sačuvao pobjedu Brazila.