“Ajkule” lako sa Slovačkom

83056896_455217541841593_1628415955262504960_n
  • 14.01.2020. u 11:35

U prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj vaterpolisti Crne Gore savladali su danas Slovačku rezultatom 15:4.

I pored lošeg starta, izabranici Vladimira Gojkovića opravdali su ulogu favorita u ovom meču i pobjedom otvorili turnir.

Slovaci su uspjeli da riješe prvi dio igre u svoju korist rezultatom 2:1, a jedini gol za naš tim postigao je Draško Brguljan.

Ovaj dio susreta obilježio je golman Kopernic, koji je imao čak sedam uspješnih odbrana.

“Ajkule” su se međutim razigrale u drugoj četvrini, što je veoma brzo donijelo i preokret, a ovaj dio igre su riješile u svoju korist sa 6:0, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 7:2.

U nastavku je Crna Gora uvećala prednost, pa je nakon treće dionice već bio riješen pobjednik (11:3), dok je posljednja četvrtina odlučivala samo koja će razlika biti na kraju. Naredni meč Crna Gora igra u četvrtak, kada će joj rival biti Hrvatska.