Drugi poraz “ajkula” u Riju

13664762_950907828355452_1582544468_n_0_0
  • 10.08.2016. u 17:16

Naši vaterpolisti su poraženi u trećoj utakmici na turniru u Riju, od selekcije Italije rezultatom 5:6 ( 1:2, 1:1, 0:1, 3:2).

Žestoka borba i mali broj golova su obilježili i današni meč u kojem su više strpljenja i snalažljivosti u presudnim momentima pokazali Italijani koji su ostvarili treću pobjedu na turniru iz tri odigrana susreta.

Italijani su dobro otvorili današnji meč i poveli sa 2:0 jer naši reprezentativci u tom periodu dva puta ne koriste igrača više, da bi tek iz trećeg pokušaja bili uspješni kada je Ivović smanjio na 2:1 što je bio i konačan rezultat prve četvrtine. U drugom dijelu igre “azuri“ su već na početku povisili na 3:1 da bi fenomenalnim golom Darko Brguljan smanjio na 3:2.

U trećem dijelu meča Italijani treći put koriste igrača više i preko Di Fulvia po prvi put dolaze do dva gola prednosti, dok naši ne koriste svoje šanse pa  je poslije 24 minuta igre na semaforu stajalo 4:2 za Italiju. Četvrtu četvrtinu naši vaterpolisti otvaraju golom kada je u zadnjoj sekundi napada Saša Mišić bio precizan za 4:3.  Di Fulvio i Darko Brguljan ponovo se upisuju u listu strijelaca da bi Filjoli sa pet metara povisio na 6:4 i na taj način praktično riješio pobjednika. Draško Brguljan je do kraja uspio da postigne gol ali to nije bitnije uticalo na rezultat.

Naredni  meč i novu šansu za pobjedu vaterpolisti Crne Gore imaće preksjutra kada igraju protiv Sjedinjenih Američkih Država od 16.30h po našem vremenu.

Malo je falilo da ženska pionirska reprezentacija Crne Gore pobijedi selekciju Srbije, međutim nakon velike borbe i pet odigranih setova, komšije su slavile 3:2 (20:25, 26:24, 25:18, 26:28, 17:15) u trećoj utakmici U16 Balkanskog prvenstva u Sofiji.