“Lavice” ubjedljive protiv Angole

rukometasice_cg_svjetsko_u_spaniji
RSCG
  • 05.12.2021. u 21:01

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Angolu 30:20 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Španiji.

Da će ubjedljivo trijumfovati nije se moglo naslutiti u prvom poluvremenu. “Lavice” su uglavnom kontrolisale igru u prvih 30 minuta, vodile, ali ne ubjedljivo.

Prvo poluvrijeme su izabranice selektorke Bojane Popović riješile u svoju korist 11:9.

Već na startu nastavka reprezentativke Crne Gore su ušle u seriju golova preko Radičević i bekova. Ipak, možda najbitniji detalj su odbrane golmanke Raičić na početku drugog poluvremena.

To je i dalo vjetar u leđa “lavicama”, pa je prednost rasla iz minuta u minut. Angola je sredinom nastavka imala seriju od dva gola, kada je prišla na -4, ali je to bilo sve od afričke selekcije.

Na kraju potpuno zasluženo 30:20.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa 12 golova.

Rukometašice Crne Gore igraće u utorak veče protiv Francuske meč trećeg kola grupne faze.

Trijumfom nad Angolom “lavice” su uspjele da se plasiraju u glavnu fazu takmičenja.

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Snove o četvrtom uzastopnom učešću na olimpijskim igrama Crnoj Gori je raspršio čovjek koji nam je donio jedino odličje sa najveće smotre svjetskog sporta - tim Bojane Popović je u direktnom obračunu za odlazak u Pariz poražen od Slovenije Dragana Adžića 26:30, pa će niz učešća "lavica" na OI stati na tri, a "dežela" prvi put u istoriji biti dio elite.