“Lavovi” poraženi od Slovenije za kraj

IHF
  • 22.01.2023. u 17:03
Meč bez rezultatskog značaja nije prošao dobro za crnogorske rukometaše.

“Lavovi” su u posljednjoj utakmici na Svjetskom prvenstvu izgubili od Slovenije 31:23.

U oslabljenom sastavu, bez nekoliko standardnih prvotimaca, tim Zorana Roganovića teško i da je mogao više protiv motivisanog protivnika.

Selektor je danas odlučio da pruži priliku igračima sa manjom minutažom na šampionatu jer utakmica nije imala rezultatski značaj.

Već do poluvremena bilo je 15:8 za Slovence, koji su potom rutinski priveli meč kraju i ostvarili plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Vujačić je sa pet golova bio najefikasniji u našem timu, dok su po četiri puta mrežu tresli Simić, Miloš Vujović, Kaluđerović i Lasica.

Crna Gora je nastup na šampionatu svijeta završila sa dvije pobjede i četiri poraza.

Izvor: CdM

Drugi kvalifikacioni turnir juniorskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica odigraće se u subotu, 20. aprila, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih.
    Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
    Sutjeska je večeras, u drugom meču četvrtfinala NLB ABA2 lige, izgubila u Novom Sadu od Vojvodine - 81:70.