Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

Mlade lavice od +5 do neočekivanog poraza

juniorke-1-1000x600
  • 11.07.2021. u 18:47

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da izbori prolaz među osam najboljih timova na Evropskom prvenstvu za igračice do 19 godina u Sloveniji – izabranice trenera Tatjane Jeraminok poražene su od Hrvatske 23:21 (9:14) u posljednjem kolu grupe C.

U direktnom duelu za drugo mjesto u grupi, naše djevojke su sjajno odigrale prvih 30 minuta i na velikom odmoru imale pet golova prednosti.

Izgledalo je da su na dobrom putu da dođu do pobjede ili remija, koji je takođe, bio dovoljan za prolaz u glavnu rundu, ali ih je pad u igri u nastavku i samo sedam postignutih golova, odveo u poraz, pa je Hrvatska osvajanjem dva boda izborila plasman među osam najboljih.

Katarina Džaferović je bila najefikasnija u našem timu sa sedam golova, dok su Anastasija Marsenić i Nađa Kadović postigle po pet.

Našoj reprezentaciji u nastavku šampionata predstoji borba za plasman od 9. do 16. mjesta.