OI: „Ajkule“ opet bez medalje!

13664762_950907828355452_1582544468_n_0_0_1_0
Marija Vujović
  • 20.08.2016. u 17:11

Opet nam je izmakla olimpijska bronza u vaterpolu. Ovg puta Italijani su nam uzeli istorijsku medalju savladavši "ajkule" rezultatom 12:10. No, teško je ne biti ponosan na sve što su crnogorski vaterpolisti uradili u Riju za malu Crnu Goru.

Želje i borbe nije falilo, ali to nije bilo dovoljno. Falilo je i samo malo sreće, a našima je baš nedostajala u Riju.

Silovito su krenuli Italijani u meč i preko Gala i Nikolasa Prešutija poveli sa 2:0,ali odmah nakon toga naši koriste igrača više i preko Nikole Janovića smanjuju na 2:1. Slijede dvije akcije “ajkula” kada su osujećeni pokušaji Ivovića i Paskovića, pa do kraja prve četvrtine rezultat ostaje nepromijenjen.

Na početku drugog dijela Šćepanović uspijeva da odbrani šut Bodege kada su azuri imali igrača više, da bi Janović svojim drugim golom izjednačio na 2:2. Nedugo zatim Galo i Ivović postižu po gol na obje strane za 3:3. Filjoli donosi novu prednost svojoj selekciji, da bi Darko Brguljan iskoristio situaciju sa igračem više i ponovo poravnao rezultat. Rat za bronzu u Olimpijskom bazenu u Riju ne jenjeva, a Kristijan Prešuti na četiri sekunde prije kraja druge četvrtine postiže gol za 5:4.

U trećoj dionici se nastavlja sa golovima kao i tokom drugog dijela. Igrača više koriste i naši i italijanski vaterpolisti pa je poslije dva minuta igre u drugom poluvremenu rezultat 6:5 za Italiju. Italijani u nastavku postižu još dva gola, ali izabranici Vladimira Gojkovića golovima Klikovca i Mišića čuvaju zaostatak od jednog gola. Ipak danas najraspoloženiji u protivničkoj ekipi, Galo, uspijeva da novim golom donese svojoj ekipi prednost od 9:7.

Darko Brguljan otvara poslednji dio igre golom i vraća nadu Crnoj Gori, koja traje veoma kratko, jer je Kristijano Prešuti dva puta matirao Radića i povisio prednost na tri gola razlike.Sve nade su izgubljene poslije promašenog peterca Ivovića i prečke Ivović i Radović pred kraj koriste zbunjenost Italijana i sa dva gola smanjuju na 11:10, a konaćnih 12:10 postiže Aikardi kada je srušio nade Crne Gore pogotkom iz velike udaljenosti.

Vaša email adresa neće biti objavljivana.