Autor: onogost.me
20:09
24.1.2020.

Pobjeda Mađarske, "ajkule" igraju za bronzu

Najbolji crnogorski vaterpolisti poraženi su večeras od Mađarske 10:8 u polufinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Momci Vladmira Gojkovića su dobro počeli susret, ali je domaći tim bio bolji rival, a prevagu je napravio tokom trećeg dijela i zasluženo ostvario plasman u finale.

Nakon serije promašaja i dobre igre u odbrani oba tima, prvi do gola stižu naši vaterpolisti, koji koriste igrača više, a precizan je bio Drašković. Nedugo zatim i Radović je bio precizan, da bi konačnih 2:1 u prvoj četvrtini postavio Pol.

Na samom početku drugog dijela igre domaći tim stiže do izjednačenja, a Crna Gora preko Đura Radovića stiže ponovo do prednosti, da bi Mađari odmah uzvratili, a za 3:3 je pogodio Erdelji. Do odlaska na odmor Mađaeska stiže i do prve prednosti na meču, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 4:3.

U nastavku naši nastavljaju sa borbom, a novo poravnanje donosi Marko Petković. Ipak, rival "ajkula" u nastavku stiže do dva nova gola, Stefan Pješivac potom smanjuje na jedan gol zaostatka, da bi Varga sa peterca, a zatim i Zalanki sa distance pogodili za rekordnih tri razlike, a u posljednju dionicu se ušlo sa rezultatom 8:6.

Posljednji dio igre donio je po dva gola na obje strane pa su naši vaterpolisti morali da se pomire sa porazom.

Crna Gora će u nedjelju u utakmici za bronzu igrati protiv Hrvatske.

• 18:44
    26.2.2020.

Selektor mlađe kadetske reprezentacije Crne Gore Slobodan Drašković saopštio je sa spisak igrača koji konkurišu za nastup u prijateljskom meču sa Srbijom.

• 20:25
    24.2.2020.

Košarkaši Crne Gore poraženi su večeras od Francuske u gostima rezultatom 85:66 u utakmici 2. kola grupe G kvalifikacija za Eurobasket.

• 08:00
    24.2.2020.

Najbolji crnogorski košarkaši sastaju se večeras sa Francuskom u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za Eurobasket.