SP za juniore: Crna Gora u polufinalu

uskokovic1
Privatna arhiva
  • 02.09.2016. u 10:24

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Juniori su u Podgorici u četvrtfinalnom duelu savladali Rusiju sa 14:11 (3:3, 4:3, 3:2, 4:3).

Crna Gora je nadigrala Rusiju i zakazala polufinalni dule sa Italijom u petak u 21 sat.

Ukropina je otvorio meč pogotkom sa igračem više, nakon čega je Rusija preokrenula na 2:1.

Ipak, naš tim je postigao dva brza gola, da bi u samom finišu prve četvrtine Rusija izjednačila na 3:3. Rusi su na startu druge pogodili sa 4:3, da bi uslijedila serija našeg tima od 3:0 za 6:4.

Uspjela je Rusija opet da preokrene i na startu treće četvrtine povede sa 8:7. Tada su naši zaigrali znatno bolje i serijom 5:0 praktično riješili meč.

Sigurno smo odigrali u završnici i na kraju zasluženo slavili sa 14:11.

Nikolas Saveljić najefikasniji je bio u našem timu sa četiri gola, dok su po tri postigli Branko Franeta i Aleksa Ukropina.

Naš tim je već ukrstio koplja sa Italijom u Podgorici, u grupnoj fazi na startu Svjetskog prvenstva bilo je neriješeno – 15:15.

Izvor: CdM

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore okupila se prvi put od osvajanja 11. mjesta na Mundobasketu kako bi počela ciklUs kvalifikacija za Eurobasket 2025. čiju su organizaciju prezeli Letonija, Poljska, Finska i Kipar.
Selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore Vladimir Gojković bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe, uprkos poraz od Mađarske na peterce (18:16). Istakao je da se ekipa borila do kraja, što je ranije nije krasilo u mečevima za plasman od petog do osmog mjesta.