Tijesan poraz lavica protiv Holanđanki

1607500270lavice9_3_0
RSCG
  • 02.08.2021. u 12:01

Crnogorske rukometašice poražene su od Holandije 30:29 u utakmici posljednjeg Grupe A na Olimpijskim igrama u Tokiju.

“Lavice” će ukoliko Japan ne šokira Norvešku, u četvrtfinalu igrati najvjerovatnije protiv Ruskinja koje su zauzele drugo mjesto u Grupi B.

Jovanka Radičević je sa osam pogodaka bila najefikasnija u timu Crne Gore.

Tok meča:

30:29 Smanjujemo na gol razlike, ali kasno je za pobjedu. (30 sekundi do kraja)

Šteta, faul u napadu Despotović.

Isključenje Van der Hejden, imaćemo igračicu više posljednjih minut i po.

30:28 ponovo po gol na obje strane, na 2:30 do kraja.

29:27 “Lavice” se ne predaju, vjeruju da mogu do preokreta.

28:26 Radičević je istračala kontru i svojim sedmim golom danas smanjuje na minus 2. Potom i odbrana Rajčić, njena 12. danas.

28:25 Po gol na obje strane, prvo je pogodila Van der Hejden, a onda je uslijedio brzi centar “lavica”. (24. minut)

27:24 Golovima Mugoše i Jauković prilazimo na tri gola razlike. Dodatno, jauković je iznudila isključenje jedne Holanđanke.

Ramusović je zaradila isključenje zbog povlačenja.

26:22 Radičević ne griješi sa penala.

26:21 Van der Hejde prekida seriju “lavica”.

25:21 Nastavak serije Crne Gore – 5:0. (49. minut)

25:19 Vežemo tri gola i smanjujemo prednost, pogodile su i Brnović i Mehmedović.

25:17 Treći gol Despotović. (47. minut)

25:16 Tajm-aut ne pomaže, Holanđanke prebrze za “lavice”.

24:16 Nastavlje se pad u igri naših, Popović traži tajm-aut.

23:16 Lob Maleštajn.

22:16 Novi seddmerac i ukupno šesti gol Radičević. (43. minut)

22:15 Kontra nakon greške u napadu i ponovo smo na minus 7.

21:15 Prekinuta mini serija “lavica”.

20:15 Radičević veže dva gola (40. minut)

20:14 Radičević ne griješi iz sedmerca dosuđenog nakon faula nad Jauković.

Drugo isključenje za “lavice”, ali i jedna igračica Holandije je isključena.

19:13 Prvi gol “lavica” u drugom poluvremenu, Brnović se ponovo upisala u strijelce.

19:12 Van Vetering nakon još jedne kontre.

18:12 Holandija nastavlja gdje je stala prije pauze, Malštajn je postigla prvi gol u nastavku.

Počelo je drugo poluvrijeme i odma ne koristimo prvi napad.

Kraj prvog poluvremena, Crna Gora ide na pauzu sa pet golova zaostatka.

17:12 Brza akcija Holandije i najveća prednost na meču.

16:12 Nova kontra Holanđanki i ponovo je 4 gola razlike.

15:12 Grbić smanjuje.

15:11 Ne koristimo igračicu više, griješimo u napadu, a Holandija postize nove lake golove.

Drugo isključenje za Holanđanke nakon faula nad Jauković.

14:11 Po gol na obje strane, Despotović pa Haušer. (23. minut)

13:10 Dulfer pogađa, Holandija ponovo ide na plus 3.

12:10 Umjesto izjednačenja, Holanđanke idu na plus 2 nakon brze kontre. (20. minut)

11:10 Despotović postiže svoj prvi gol i smanjuje na gol razlike.

11:9 Dopbar dribling pa šut Mehmedović.

11:8 Radičević iz sedmerca prekida seriju Holanđanki.

11:7 Nova kazna za naš promašaj, maleštajn pogađa sa krila.

10:7 Najveća prednost Holandije, Popović traži tajm-aut.

9:7 Novi gol Van der Hejde, sjajan skok šut. Holandija prvi put na plus dva.

8:7 Van der Hejde probija našu odbranu.

7:7 Jauković za novo izjednačenje.

7:6 Dva brza gola Holanđanki (14. minut)

5:6 Mehmedović ponovo trese mrežu.

5:5 Treći gol Bont.

Isključenje Šnelder, prvu put imamo brojčanu prednost.

4:5 Dobar skok šut Van der Hejde.

3:5 Prvi put imamo plus dva, pogodila je Jauković.

3:4 Drugi gol Radičević. (7. minut)

3:3 Bont pogađa sa bekovske pozicije.

2:3 Brnović sa crte za mini preokret.

2:2 Mehmedović sa krila. (4. minut)

Ne koristimo dva napada, prvo Radiičević nije uspjela da komletira atraktivnu akciju nakon cepelina, a onda i Jauković promašuje cijeli gol, da bi i Holanđanke potom pogodle prečku.

2:1 Šnelder sa crte za vodstvo Holandije.

1:1 Bont postiže gol nakon kontre.

0:1 Prvi gol na meču postiže Radičević sa krila, a na drugoj strani Nenezić upisuje prvu odbranu.

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Snove o četvrtom uzastopnom učešću na olimpijskim igrama Crnoj Gori je raspršio čovjek koji nam je donio jedino odličje sa najveće smotre svjetskog sporta - tim Bojane Popović je u direktnom obračunu za odlazak u Pariz poražen od Slovenije Dragana Adžića 26:30, pa će niz učešća "lavica" na OI stati na tri, a "dežela" prvi put u istoriji biti dio elite.