Vrijeme je za osvetu: Crna Gora protiv Hrvatske u polufinalu!

57b1d549-3a08-45e3-848c-19d90a0a0a69-drashkobrguljan-preview
  • 16.08.2016. u 20:08

Vaterpolisti Crne Gore igraće protiv Hrvatske u polufinalu Olimpijskih igara u Riju.

Hrvatska je rutinski savladala Brazil u četvrtfinalu sa 10:6 (3:2, 4:1, 1:3, 2:0).

Hrvati su zasluženo slavili protiv Brazilaca, jer su bili bolji tokom većeg dijela susreta. Brazil je imao šasnu da se vrati u meč na startu četvrte četvrtine.

Burić je isključen u finišu treće sa pravom zamjene, pa je Brazil imao četiri minuta igrača više i samo dva gola zaostatka.

Međutim, Hrvati su bili odlični u odbrani, nijesu primili gol, a postigli su dva za konačnih 10:6.

Biće to novi duel naših i hrvatskih vaterpolista u Riju, jer smo u grupi poraženi 8:7, ali u tom meču smo mogli lako da slavimo.

Prije četiri godine u Londonu takođe smo se sastali u polufinalu. Tada je Hrvatska slavila sa 7:5.

Vrijeme je da se naši osvete za taj poraz, a priželjkujemo da se ponovi Malaga, kada smo u polufinalu nadigrali Hrvate.

CdM

Malo je falilo da ženska pionirska reprezentacija Crne Gore pobijedi selekciju Srbije, međutim nakon velike borbe i pet odigranih setova, komšije su slavile 3:2 (20:25, 26:24, 25:18, 26:28, 17:15) u trećoj utakmici U16 Balkanskog prvenstva u Sofiji.