“Kanarinke” ubjedljive u gradskom derbiju, maestralna partija Nade Ćorović

45869392_302385670597902_4057422997139488768_n
Branko Čupić
  • 10.11.2018. u 18:06

Kao i u prvom ovosezonskom meču i večeras su rukometašice Levalee 2010 bile bolje od Trebjese NOA, koju su savladale rezultatom 31:20 u meču sedmog kola Prve lige i tako upisale i sedmu pobjedu u ovoj sezoni.

Izabranice Dragana Đurđevca su od samog starta počele da stiču prednost, pa su prije svega odličnom igrom u napadu i zahvaljujući greškama “medvjedica” u ofanzivi, na odmor otišle sa prednošću od devet golova razlike, kada je bilo 16:7.

Mnogo jači otpor pružile su igračice Trebjese u drugih 30 minuta, kada je viđena izjednačena igra, što ipak bitnije nije uticalo na razliku koju su liderke prvenstva napravile u prvom poluvremenu, pa je trijumf u gradskom derbiju potpuno zasluženo pripao popularnim “kanarinkama”.

Levaleu je do nove pobjede vodila fenomenalna Nada Ćorović sa 14 postignutih golova, dok se kod gošći istakla Lejla Bošnjak sa 6 pogodaka.