Levalea 2010 “na mišiće” do četvrtfinala nacionalnog kupa

sss
RK Levalea
  • 21.02.2016. u 21:13

Rukometašice Levalee 2010 imale su večeras protiv sebe motivisanu mladu ekipu Bara, koja je na svom terenu prilično namučila favorizovane Nikšićanke u osmini finala kupa Crne Gore za žene.

„Kanarinke“ su do pobjede došle nakon što su mnogo ozbiljnije zaigrale u drugom poluvremenu, budući da su domaće rukometašice, vođstvom od 13:12 na poluvremenu, pokazale da se neće tako lako predati.

Ipak u nastavku su Nikšićanke zaigrale čvršće u odbrani i preokrenule rezultat u svoju korist za konačnih 26:31.

„Domaćin je pokazao kvalitet i maksimalnu ozbiljnost, međutim mi smo u drugom poluvremenu povećali koncentraciju, pojačali smo odbranu, što je dovelo do pada u igri Baranki. Mi smo to iskoristili da se odvojimo na nekoliko golova razlike koje smo sačuvali do kraja. Kada je u pitanju nivo igre, ovo je za nas meč za zaborav“, kazao je trener Levalee, Dragan Đurđevac.

Naredni rival „kanarinki“ biće poznat nakon žrijeba.

Podsjetimo, plasman u narednu rundu kupa juče je izborila i druga ekipa Levalee pobjedom nad ekipom Budućnosti 2.