U malom gradskom derbiju “medvjedice”rutinski protiv Nikšića

zrk_trebjesa_2
ŽRK Trebejsa
  • 28.04.2021. u 19:10

Rukometašice Trebjese savladale su ekipu ZRK Nikšić 38:24 u odgođenoj utakmici 17 kola domaćeg šampionata.

Nešto jači otpor igračice Nikšića pružile su samo u prvom poluvremenu, da bi u nastavku “medvjedice” odigrale odlično i zasluženo trijumfovale. Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Dorongić sa sedam golova, dok je šest upisala Varajić. Na drugoj strani istakla se Radonjić sa devet postignutih pogodaka. Rukometašice Trebjese ostale su na trećoj poziciji na tabeli, dok je Nikšić poslednjeplasirana ekipa domaćeg prvenstva.

Rukometašice Trebjese pobijedile su u gostima Feniks 35:21 i sezonu u Drugoj ligi završile ubjedljivo na prvom mjestu, pa će od sljedeće jeseni igrati u društvu najboljih timova u Crnoj Gori.
Petar Eraković, 23-godišnji Nikšićanin, postao je novi igrač Rukometnog kluba Metković – Mehanika, koji nastupa u hrvatskoj Premijer ligi.
Snovi o Olimpijskim igrama i Parizu vremenski nijesu daleko. Zna to dobro i rukometašica Đurđina Jauković. Nakon više od dva mjeseca oporavka povrede koljena ima želju da se spremi i zaigra na Olimpijskim igrama u Gradu svjetlosti.