Sutjeska bez finala plej-ofa, poraz od Budućnosti

KK Sutjeska/Facebook
  • 17.05.2023. u 21:46
Sutjeska je večeras poražena od Budućnosti 82:68 u drugom meču polufinala plej-ofa Prve crnogorske košarkaške lige.

Ekipa je večeras završila sezonu, a naredne će osim u Prvoj crnogorskoj ligi, ponovo igrati u NLB ABA League 2.

U prvom poluvremenu igralo se u serijama, a Sutjeska je prvi put povela poslije poena Mašana Vrbice (7:6). Kada je trojku pogodio Andrej Vulević bilo je 10:8, a nakon slobodnih bacanja Miloša Popovića 12:10.

Tada je Budućnost vezala pet poena, preokrenula (15:10), ali je uslijedio odgovor Sutjeske, serija 7:0 i novo vođstvo (17:15).

Ipak, do kraja prve četvrtine Budućnost je postigla šest poena zaredom, pa je nakon 10 minuta bilo 21:17 za goste.

Drugu četvrtinu poenima otvaraju Vrbica i Vulević, pa ekipa opet stiže do prednosti (22:21). A kada je trojku pogodio Bogdan Bojić, Sutjeska je kompletirala seriju 7:0, pa je bilo plus pet – 29:24.

Ipak, Budućnost je odgovorila, preokrenula na 35:33, ali je Vrbica novom trojkom donio prednost našem timu – 36:35.

Do kraja poluvremena gosti su vezali šest poena i na odmor otišli sa prednošću – 41:36.

Početkom drugog poluvremena nakon trojke Bojića Sutjeska je prišla na minus dva – 43:45. Potom je Budućnost vezala osam poena i prvi put stekla dvocifrenu prednost – 53:43.

Vrbica je potom postigao četiri poena zaredom, ekipa je prišla na 53:47, ali su taj nalet gosti odbili i na kraju treće četvrtine imali 16 poena prednosti – 63:47.

Ekipa se borila do kraja, poslije poena Miloša Vujovića nakon ofanzivnog skoka došla na minus pet (69:65), ali su gosti odbili taj nalet i stigli do pobjede.

Nakefikasniji je bio Mašan Vrbica sa 23 poena i sedam asistencija.

Bogdan Bojić je imao 15 poena i sedam skokova, a Andrej Vulević devet poena i dvije asistencije.

Miloš Vujović je imao osam poena i osam skokova, a Miloš Popović sedam poena i sedam skokova.

Vladimir Tomašević je meč završio sa šest poena i osam skokova.

Izvor: KK Sutjeska – zvanična stranica/Facebook