Sutjeska bolja od Danilovgrada

KK Sutjeska/Facebook
  • 30.04.2024. u 20:58
Sutjeska je danas u 26. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala Danilovgrad - 103:79.

Ekipa je regularni dio završila sa 20 pobjeda i četiri poraza, a u plej-ofu će igrati sa Podgoricom.

Gosti su na startu napravili seriju 7:0 i poveli 11:7, da bi Sutjeska u finišu prve četvrtine takođe vezala sedam poena i stigla do vođstva – 24:20.

Poslije trojke Miloša Jovića ekipa je sredinom druge četvrtine imala 12 poena prednosti (37:25), a na poluvrijeme otišla sa četiri poena viška – 51:47.

U drugom poluvremenu, poslije šest vezanih poena Miloša Vujovića, Sutjeska je povela 57:47, ali je Danilovgrad nakon toga preokrenuo i poveo – 62:61.

Tada je ekipa vezala pet poena, stigla do nove prednosti (66:62), koju je održavala do kraja utakmice.

Miloš Vujović je imao 34 poena. Ilija Goranović je imao 16, Maksim Vujović 14, Miloš Jović 13, Radoš Vuković 11, Đorđe Otašević osam, a Andrej Vulević sedam poena.