Sutjeska iskoristila poklon Budućnosti: Šampion će biti poznat u četvrtak

FSCG
  • 21.05.2023. u 20:38
Šampion Crne Gore u fudbalu biće poznat u četvrtak kada je na programu posljednje kolo.

Budućnost je danas u 35. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige iznenađujuće poražena u Podgorici od Jezera (3:1), dok je Sutjeska u Nikšiću nakon preokreta savladala Petrovac (2:1).

Uoči posljednjeg kola Podgoričani i Nikšićani imaju isti broj bodova (67). U posljednjem kolu Budućnost gostuje Mornaru, koji se bori za izbjegavanje baraža.

Sutjeska u četvrtak gostuje tivatskom Arsenalu.

Sutjeska je u Nikšiću gubila od Petrovca, a strijelac za goste bio je Balša Dubljević u 58. minutu. Dubljević je karijeru i počeo u klubu iz Nikšića.

Ekipa Nenada Brnovića je do izjednačenja stigla nakon loše reakcije odbrane Petrovca - lopta je došla do Sahlija, koji je asistirao Konradu, a Holanđanin nastavio seriju i postigao 25. gol u ligi.

I onda u drugom minutu sudijske nadoknade preokret - akcija Sutjeske, skok Boža Markovića, lopta je došla do Konrada, koji je kompletirao preokret.

A poznato je da će u Drugoj ligi od naredne sezone igrati Iskra, koja je danas remizirala u Danilovgradu sa Mornarom (1:1).

Kolo prije kraja Iskra ima četiri boda manje od Rudara, koji je u zoni baraža i koji je danas u Pljevljima izgubio od tivatskog Arsenala 2:1.

Dečić je savladao Jedinstvo 2:0.

Izvor: Vijesti.me