Sutjeska savladala Dečić

KK Sutjeska
  • 15.01.2023. u 22:11
Sutjeska je večeras u 12. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala na domaćem terenu Dečić 73:71.

“Plavi” su večeras upisali desetu pobjedu u šampionatu.

Početak utakmice bio je težak, jer je goste dobro služio šut za tri poena. Dečić je u prvoj četvrtini imao devet poena prednosti (21:12), da bi nakon deset minuta bilo plus četiri za ekipu iz Tuzi – 23:19.

Drugu četvrtinu gosti su otvorili serijom 11:0 i stigli do maksimalnih plus 15 – 34:19.

Nakon toga krenula je serija Sutjeske, pa je nakon 12 vezanih poena naša ekipa prišla na minus 1 – 36:35.

Na poluvremenu je bilo 42:39 za goste, a onda je u drugom poluvremenu Sutjeska igrala bolje.

Nakon poena Miloša Koprivice, sredinom treće četvrtine, Sutjeska je preokrenula i povela 46:44, a poslije dvije vezane trojke Mašana Vrbice bilo je 59:54.

Poslednji period počeo je trojkom Vladimira Tomaševića (62:55), da bi poslije poena Vrbice bilo maksimalnih plus 12 – 70:58.

Ipak, u finišu su gosti uspjeli da se vrate, imali su šut za pobjedu, ali su bodovi ostali u Nikšiću.

Najefikasniji je bio Mašan Vrbica sa 19 poena i po šest skokova i asistencija.

Miloš Popović je imao 18 poena, uz pet skokova, a Vladimir Tomašević 10 poena i 11 skokova.

Miloš Koprivica je imao po devet poena i skokova, a Zdravko Bošković osam poena. Marko Ćalić postigao je šest, a Ilija Varajić tri poena.