Simon Knežević osvojio „Eminent kup”

knezevic_simon
  • 24.09.2020. u 12:51

Nakon što je početkom septembra, osvojio duplu krunu na turniru „Peć open 2020.“, Simon Knežević teniser TK „Nikšić“ juče je stigao do još jednog velikog uspjeha.

Naime, Simon je osvojio još jedan turnir, koji je bio u kalendaru Evropske teniske asocijacije. Knežević, je nakon tročasovne iscrpljujuće borbe, u finalu turnira „Eminent Podgorica kup“, savladao Baranina Emila Dapčevića rezultatom 2:1 (6:2, 2:6, 7:6). Do finala, Simon je stigao nakon tri pobjede, bez izgubljenog seta.

U finalu dubla Simon je u paru sa Milanom Ristovim iz Podgorice osvojio drugo mjesto nakon što su ih par Dapčević/Banićević savladali 6:3, 6:2.

Osvojena titula Simonu je osigurala mjesto među 80 najboljih juniora Evrope.

Kako je saopšteno iz kluba, do kraja godine Simona čeka odigravanje još najmanje četiri međunarodna turnira i završni masters za najbolje juniore Crne Gore.

Takmičar TK Glava Zete Pavle Vukosavljević je po prvi put u kategoriji do 16 godina stigao do polufinala na turniru iz kalendara Tennis Europe koji se održao u Podgorici.