Ubjedljiv poraz Sutjeske

FK Sutjeska
  • 26.01.2023. u 19:21
Fudbaleri Sutjeske poraženi su 4:1 od Arsenala iz Tule u prvom prijateljskom susretu na pripremama u Antaliji.

Arsenal je došao do prednosti u 38. minutu golom Tkacheva. Na samom početku drugog poluvremena, Božo Marković je pogodio sa bijele tačke za 1:1, da bi do kraja susreta ekipa iz Rusije sa tri gola došla do ubjedljivog trijumfa.

Dvostruki strijelac bio je Đorđe Despotović (68’, 82’ (p)), dok se jednom u listu strijelaca upisao Izotov u 80. minutu.

Trener Plavih Nenad Brnović je na teren izveo dva sastava koja su odigrala po poluvrijeme.

Meč su počeli: Giljen (C) – Pajović, Vučić, Babić, Nikolić J, Krstović, Žižić, Eraković, Živković, Nikolić D, Conraad

U nastavku su igrali: Ličina – Grivić, Đinović, Kalezić, Stijepović, Tučević, Matanović, Marković (C), Vuković, Sahli, Fahd – T (Striković)

Narednu kontrolnu utakmicu, nikšićka ekipa će odigrati 29. januara sa prvoplasiranom ekipom ukrajinskog šampionata, Dnipro-1.

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
    Sutjeska je večeras, u drugom meču četvrtfinala NLB ABA2 lige, izgubila u Novom Sadu od Vojvodine - 81:70.