Autor: onogost.me
20:10
8.1.2021.

“Ajkule” bolje od “barakuda” u Svjetskoj ligi

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Hrvatske 15:14 u četvrfinalnom kvalifikacionom meču za F8 Svjetske lige.

Utakmica u Debrecinu bila je puna preokreta i neizvijesnosti, da bi se nakon regularnog dijela i rezultata 10:10 pristupilo izvođenju peteraca. „Ajkule“ su bile uspješnije i spretnije pri izvođenju peteraca i zasluženo prošle u polufinale. Izabranici Vladimira Gojkovća su imali gol zaostatka na poluvremenu, da bi napravili preokret u trećoj četvrtini i poveli. Ipak, do kraja trećeg dijela meča Hrvati su se konsolidovali, preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli dva gola razlike. Do kraja reprezentativci Crne Gore su uspjeli da izjednače, da bi u izvođenju peteraca bili uspješniji rezultatom 5:4.

• 18:19
    21.2.2021.

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Grčku 10:9 u finalnom meču olimpijskog kvalifikacionog turnira u Roterdamu.

• 19:19
    20.2.2021.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Hrvatsku nakon boljeg izvođenja peteraca 14:12, te izborila vizu za Olimpijske igre u Tokiju. Polufinalni duel olimpijskog kvalifikacionog turnira u Roterdamu između dvije selekcije obilovao je preokretima i uzbuđenjima, a nakon 32 minuta igre rezultat je bio 10:10.

• 07:44
    20.2.2021.

Crnogorske vaterpoliste danas od 18 časova očekuje meč polufinala olimpijskog kvalifikacionog turnira u Roterdamu protiv selekcije Hrvatske.

• 17:08
    19.2.2021.

Crrnogorski vaterpolisti ubjedljivo su savladali Holandiju 13:7 u četvrtfinalnom duelu olimpijskog kvalifikacionog turnira u Roterdamu. „Ajkule“ su plasmanom u polufinale na korak od vize za Tokio, potrebno je da ostvare makar jedan trijumf u naredna dva meča.