“Ajkule” bolje od “barakuda” u Svjetskoj ligi

crna_gora_-_hrvatska_vaterpolo
Aleksandra Krupanič
  • 08.01.2021. u 19:12

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Hrvatske 15:14 u četvrfinalnom kvalifikacionom meču za F8 Svjetske lige.

Utakmica u Debrecinu bila je puna preokreta i neizvijesnosti, da bi se nakon regularnog dijela i rezultata 10:10 pristupilo izvođenju peteraca. „Ajkule“ su bile uspješnije i spretnije pri izvođenju peteraca i zasluženo prošle u polufinale. Izabranici Vladimira Gojkovća su imali gol zaostatka na poluvremenu, da bi napravili preokret u trećoj četvrtini i poveli. Ipak, do kraja trećeg dijela meča Hrvati su se konsolidovali, preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli dva gola razlike. Do kraja reprezentativci Crne Gore su uspjeli da izjednače, da bi u izvođenju peteraca bili uspješniji rezultatom 5:4.