Za Trebjesu 21 medalja i treće ekipno mjesto na džudo turniru u Sarajevu

Judo zona
  • 07.04.2024. u 08:31
Takmičari Džudo kluba Trebjesa imali su sjajan nastup na veoma konkurentnom Međunarodnom džudo kupu ''Vinko Šamarlić'', koji je juče održan u Sarajevu.

Osvojili su 21 medalju u konkurenciji 540 takmičara iz šest zemalja, a klub je odnio pehar za trećeplasiranu ekipu na takmičenju.

”Zlatnom medaljom okitili su se Roćenović Vuk, Sejda Mirsada, Butorović Arsenije, Blečić Jovan i Janjušević Matija. Srebro su osvojili Šundić Andrea, Šahman Sara, Kruščić Marko, Kerelaj Medina, Sejda Đuša, Butorović Miloš, Nenezić Vanja i Tomić Nikola. Bronzana medalja pripala je Milatović Anamarija, Korać Ivan, Kruščić Stefan, Čabarkapa Rajko, Kovačević Mališa, Simanić Maksim i Simić Mića”, saopštili su iz kluba.

Istakli su da je odlazak na takmičenje za djecu romsko-egipćanske populacije u potpunosti podržalo Ministarstvo za ljudska i manjinska prava.

”Posebne čestitke idu za Mirsadu Sejdu koja je bila najbolja na turniru za kadetkinje, i osvojila pehar”, dodali su iz Dudo kluba Trebjesa.

Međunarodni džudo kup, koji je održan po 32. Put, organizovao je DžK Željezničar iz Sarajeva.

5

1. Ć.Banda Kukulje B.Polje.

Čestitam J Clubu Trebjesa na velikom uspjehu na Međ. turniru u Sarajevu Posebno čestitam Velikim Judo maistorima Miodragu Ðuroviću i Nailu Bandi koi su stvorili ovakve mladr Džudiste.Sretno u nove pobjede.Ć.Banda.