Lijek na recept od juče samo u pojedinim privatnim apotekama

- Autor onogost.me
- 02.10.2021. u 06:07
Lijek na recept od juče nije moguće podići u svim privatnim apotekama, kao ranije, jer je stupila na snagu odluka Fonda za zdravstveno osiguranje da ograniči mjesta za izdavanje terapije, što je već prvog dana izazvalo probleme i stvorilo gužve.
U ugovorenom odnosu sa Fondom za zdravstvo ranije je bilo 189 privatnih apoteka na nivou Crne Gore kojima je ugovor istekao juče. Novi ugovor je potpisalo 120 apoteka, ali na sajtu Fonda nijesu objavili informaciju sa kojim apotekama je ugovor sada sklopljen, niti u kojim objektima građani ubuduće mogu podići lijek na recept. Prema novim pravilima jedna privatna apotekarska firma u Podgorici može da odredi dvije apoteke, a u ostalim gradovima po jednu u kojima se može podići lijek na recept.
Montefarm: Danas i sjutra stižu ,,mostarfinin“ i ,,preksanil“
Lijek ,,mostrafin“ koji se koristi za liječenje benigne hiperplazije prostate i za urinarni trakt, a kojeg nije bilo neko vrijeme u Montefarmovim apotekama stići će za dan-dva – kazali su Pobjedi iz ove apotekarske ustanove.
Kako su istakli, od dobavljača su dobili informaciji, da će tokom vikenda stići i ,,preksanil“ koji je falio u nekim apotekama.
Izvor: Pobjeda
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0
