OB Nikšić: Životno ugroženo 11 pacijenata

gov.me/B.Ćupić
- Autor onogost.me
- 24.09.2020. u 09:59
U nikšićkoj Opštoj bolnici (OB) trenutno je hospitalizovano 85 pacijenta, od kojih je 11 životno ugroženo.
Kako je saopšteno iz te zdravstvene ustanove, životno ugroženi pacijenti nalaze se u Jedinici intenzivnog liječenja, od kojih jedan na neinvazivnoj ventilaciji, dok su ostali stabilnih vitalnih parametara i trenutno se dobro osjećaju.
Na respiratoru trenutno nema pacijenta.
Prema posljednjim podacima Instituta za javno zdravlje, u Nikšiću je trenutno 814 oboljelih, oporavilo se 838 osoba, dok je 19 osoba preminulo od posljedica izazvanih koronavirusom.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Zdravlje
- u
Svjetski dan bez duvanskog dima 31. maj, obilježava se pod sloganom "Iza lažnog sjaja suprostaviti se duvanskoj i nikotinskoj zavisnosti".
- 1
- Društvo, Zdravlje
- u
Institut za sudsku medicinu Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu još nije završio vještačenje u slučaju smrti novorođenčeta iz Nikšića, koje je u oktobru prošle godine preminulo usljed gušenja u toj zdravstvenoj ustanovi.
- 0
- Zdravlje
- u
U domovima zdravlja u Crnoj Gori od juna će biti proširen dijapazon usluga, što bi trebalo da omogući da se veći broj pacijenata liječi na nivou primarne zdravstvene zaštite, najavio je ministar zdravlja Vojislav Šimun, navodeći da su od naredne godine planirane i dodatne edukacije za izabrane ljekare.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











