Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Treningom stvaramo otpornost na stres

swimmers-g7587749be_1280
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 07.01.2022. u 20:07

Uticaj koji vježbanje ima na psihičko zdravlje je veliki, ističu stručnjaci. Ono nas i te kako oslobađa stresa, odnosno čini srećnijima, a takođe nas čini i otpornijim. 

Nauka je dokazala da se radom mišića oslobađaju hemikalije zvane miokini, koji zatim idu u krvotok i poboljšavaju raslopoloženje, smanjuju anskioznost i pomažu mozgu da postane otporniji na stres, objašnjava struka.

Važno je naglasiti da je svaka vrsta vježbanja podjednako korisna, bilo da je riječ o hodanju, plesanju, dizanju tegova ili plivanju.

Najbitnije je da mišići konstantno budu u pokretu.

Na rad mozga mogu dobro uticati čak i stvari koje nijesu direktno povezane s vježbanjem.

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Nestašica fiziološkog rastvora, koja je u prethodnom periodu opteretila zdravstveni sistem i građane, trebalo bi da bude ublažena u narednim danima, jer su nove isporuke već na putu ka Crnoj Gori, a dio proizvoda uskoro će se ponovo naći i u slobodnoj prodaji u apotekama.
Ministarstvo zdravlja Crne Gore, uz podršku Svjetske zdravstvene organizacije, pokrenulo je program obuke o obezbjeđenju kvaliteta i bezbjednosti pacijenata, sa ciljem jačanja zdravstvenog sistema i unapređenja usluga koje se pružaju građanima.
-->