Vesko Nikolić prvak Evrope u šotokan karateu

18386912_296068327498423_318224818_n
  • 08.05.2017. u 14:17

Jedini crnogorski klub šotokan stila u karateu, nikšićki KK "Tigar Mićović" proteklog vikenda učestvovao je na Prvenstvu Evrope koje je održano u Subotici.

U jakoj konkurenciji, takmičar tog kluba Vesko Nikolić okitio se zlatnom medaljom i postao prvak u seniorskoj kategoriji (+87kg). Do velikog uspjeha došao je pobjedom od 3:0 protiv predstavnika Mađarske.

Pored njega, klub je na prvenstvu predstavljalo sedam takmičara, i to u u katama.

Među njima, Milica Mićović osvojila je četvrto mjesto, a Anastasija Čalak je bila peta.

Takođe, Tijana Mijušković, Helena Mijatović, Vasilisa Samardžić, Ksenija Petrušić i Aleksandar Stanišić  su imali vrlo dobra izdanja na veoma važnom turniru na kome je učestvovalo oko 1.300 takmičara iz 22 zemlje.

Karate klub “Tigar Mićović”, koji broji oko 70 članova, od prošle godine član je Svjetske šotokan karate federacije.