Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

U Nikšiću nema više zaraženih od koronavirusa

f0d86b6a-6950-4eed-92ee-d836b7863168
gov.me
  • Autor onogost.me
  • 10.05.2020. u 14:54

Vlada je nedavno saopštila da je epidemija Covid – 19 pod potpunom kontrolom i da smo sve bliže Corona Free Crnoj Gori, a u našem gradu više nema zaraženih koronavirusom.

Reklo bi se da je i naša država na pragu pobjede, nakon skoro dvomjesečne strepnje i borbe, a u našem gradu prvi slučaj obolijevanja od koronavirusa zabilježen je u noći između 31. marta i 1. aprila, a radilo se o 63-godišnjem muškarcu.

Zatim je taj broj iz dana u dan rastao, pa je već nakon pet dana u Nikšiću bilo 20 osoba pozitivnih na Covid 19, a samo na dan 6. aprila zabilježeno je čak osam novih slučajeva i ovo je bio ujedno najkritičniji period za naš grad.

Kasnije su bilježeni novi slučajevi, ali mnogo manje i rjeđe nego u prvim danima prethodnog mjeseca.

A onda nakon velike borbe sa ovom pošasti, u drugoj polovini aprila bilježimo i slučajeve koji su uspjeli da se izliječe od Covida 19, a među njima je bila i Milica Nikčević, koja je među prvima napustila Opštu bolnicu u Nikšiću.

Poslije 22 dana teške i neizvjesne borbe sa ovim virusom uspjela je da pobijedi, a za naš portal je govorila i kako je sve počelo.

„Prvi simptomi počeli su sa bolom u grlu, temperaturom od 37 pa u naredna tri dana temperatura je rasla do 38,7 stepeni. Simptom koji je bio karakterističan i mene naveo na sumnju da imam virus korona bio je gubljenje čula mirisa. Zatim se pojavila dijareja i osjećala sam veliku

malaksalost i nemoć“, kazala nam je ona nakon izlaska iz bolnice.

Milica i mnogi njeni sugrađani uspjeli su da se oporave, osim nultog pacijenta u našem gradu.

Nažalost, naš šezdesettrogodišnji sugrađanin, koji je bio prvi potvrđeni slučaj obolijevanja od koronavirusa u Nikšiću, nije izdržao u ovoj borbi.Zbog naknadno pogoršanog stanja, on je prevezen u Klinički centar Crne Gore, gdje je bio priključen i na respirator, ali nije uspio da se oporavi i postao je osma žrtva koronavirusa u Crnoj Gori.

Situacija se polako vraća u normalu kako u Nikšiću tako i u Crnoj Gori, ali opreza još uvijek treba da bude, a mi se nadamo da će i naša država uspjeti uskoro, kao što to može danas Nikšić, da se pohvali da više nema nijednog građanina zaraženog koronavirusom.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Gojaznost predstavlja jedan od vodećih javnozdravstvenih izazova današnjice, kako na globalnom nivou, tako i u Crnoj Gori, kazali su iz Instituta za javno zdravlje, povodom 4. marta – Svjetskog dana gojaznosti, koji se ove godine obilježava pod sloganom „Osam milijardi razloga za djelovanje”.
Ministarstvo zdravlja saopštilo je da Svjetski dan rijetkih bolesti predstavlja priliku da se ukaže na izazove sa kojima se suočavaju pacijenti i njihove porodice, ali i na napredak koji je zdravstveni sistem Crne Gore ostvario u oblasti dijagnostike i liječenja ovih kompleksnih stanja.
Maligna oboljenja u dječijem uzrastu predstavljaju kompleksan medicinski i društveni izazov koji zahtijeva multidisciplinaran pristup, ističu u Ministarstvu zdravlja, napominjući da povodom Međunarodnog dana djece oboljele od malignih bolesti izražavaju duboko poštovanje prema djeci koja sa izuzetnom hrabrošću prolaze kroz zahtjevne procese liječenja, kao i prema njihovim porodicama.
-->