Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Priliku za stručno osposobljavanje dobilo 3.258 visokoškolaca

capture_13
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 01.12.2020. u 13:41

Preko 3.250 visokoškolaca učestvovaće u devetom ciklusu Programa stručnog osposobljavanja, koji počinje 15. januara 2021. godine.

 

“Nakon dva kruga povezivanja poslodavaca i korisnika Programa stručnog osposobljavanja, ukupno 3.258 visokoškolaca je dobilo priliku da se stručno osposobljava kod nekog od izabranih poslodavaca”, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete.

Kao i prethodnih godina 65 odsto oglašenih mjesta je bilo u privatnom sektoru, a 35 odsto u javnom.

“Stručno osposobljavanje korisnika počinje 15. januara 2021. godine, traje devet mjeseci i priznaje se kao radno iskustvo u trajanju od 12 mjeseci i kao uslov za polaganje odgovarajućeg stručnog ispita sa stečenim visokim obrazovanjem. Cilj Programa je da olakša prelazak mladih iz svijeta obrazovanja u svijet rada kroz pružanje mogućnosti za dodatno sticanje znanja, vještina i kompetencija”, navodi se u saopštenju.

Ističu da se program pokazao kao vrlo uspješan, s obzirom na to da je oko 50 odsto korisnika Programa nastavilo radni angažman, što kako su kazali, nesumnjivo doprinosi smanjenju nezaposlenosti mladih ljudi.

Rezultate drugog kruga povezivanja poslodavaca i korisnika možete pogledati ovdje.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Evropska komisija (EK) predložila je da se naknada za dobijanje odobrenja putovanja u okviru Evropskog sistema za informacije o putovanjima i odobravanje putovanja (ETIAS) poveća sa sedam na 20 eura, objavljeno je na sajtu Evropske komisije.
Žene i djevojke s invaliditetom suočavaju se sa višestrukim preprekama i oblicima diskriminacije i isključenosti u Crnoj Gori, u gotovo svim oblastima života – obrazovanju, zapošljavanju, političkom i javnom djelovanju, pokazuju rezultati kvalitativnog i kvantitativnog istraživanja koje je sprovelo UMHCG, uz učešće 87 žena s invaliditetom.
U Domu starih Nikšić trenutno je 150 korisnika koji su smješteni u četiri paviljona - demencija, palijativna njega, psihogerijatrija i gerijatrija, a prema riječima v. d. direktorice Doma mr Jelene Banjević svakog dana se prijavi neki novi korisnik.