Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

DAMAR: DPS podržava 40,9 odsto građana, slijedi DEMOS sa 12,2 odsto podrške

ppartije
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 22.02.2016. u 13:43

Demokratska partija socijalista uživa ubjedljivo najveću podršku građana sa čak 40,9 procenata , pokazalo je istraživanje Agencije za ispitivanje javnog mnjenja "DAMAR". 

Slijede DEMOS sa 12,2 odsto, Demokratski front 11,9, Demokrate 6,8 odsto, Socijalistička narodna partija 6,4 odsto, URA 6,1 odsto, SDP 4,3 odsto, Bošnjačka stranka 3,6 odsto, Socijaldemokrate 2,2 odsto, Pozitivna Crna Gora 1,9, Liberalna partija 1,1 odsto, Forca 1 odsto, Demokratska partija 0,6 odsto, Cdu 0,6 odsto.

Prema istraživanju, koje je ta Agencija radila za potrebe Liberalne partije, za ulazak u NATO savez je 46,9 odsto građana, dok je protiv 37,4 odsto. 

Kada je posrijedi pitanje podrške ulaska u NATO, 7,3 odsto građana ne zna da li je za ili protiv, a 8,5 odsto građana ne bi glasalo o ovom pitanju. 

Što se tiče ulaska u EU, 61 odsto ispitanika je za, 17,8 odsto je protiv, 10,8 odsto ne zna i 10,4 odsto ne bi glasali.

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Institut alternativa dostaviće dodatne preporuke na Zakon o Vladi čiji je nacrt dobio pozitivno mišljenje Venecijanske komisije. Milena Muk je za Radio Crne Gore najavila da će sugerisati unaprijeđenje rješenja o tehničkom mandatu, organizaciji, obavezama, prilikom primopredaje vlasti te ulozi generalnog sekretarijata Vlade.
Da li će Šavnik ponovo blokirati rad Odbora za izbornu reformu, pitanje je koje je aktuelizovano Predlogom zakona o biračkom spisku. Da bi trebalo voditi računa da se opet ne prekine rad u tom skupštinskom tijelu, saglasni su i u opoziciji i u dijelu vladajuće većine. Ističu da bi predloženi zakon trebalo razmatrati isključivo na matičnom odboru.
Poslanici Skupštine Crne Gore usvojili su Prostorni plan Crne Gore do 2040. godine, sa 42 glasa za. Glasalo je ukupno 50 poslanika, osam je bilo protiv.