Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

”Otvoreni dani nauke” u Nikšiću od 27. do 30. septembra

13649474_10206699369898541_1196700104_n
onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 24.09.2016. u 11:47

Festival ''Otvoreni dani nauke'' koji se ove godine šesti put održava, posjetiće i Nikšić sa pet događaja.

Svi događaji biće priređeni u zgradi novootvorenog Inovaciono-preduzetničkog centra Tehnopolis.

Program će početi u u utorak , 27 septembra, održavanjem manifestacije  ”Dani robotike”, od 10h do 16h.

Pod sloganom ‘’Da li ste znali da i u Crnoj Gori žive roboti – Upoznajmo ove neobične mašine”, studenti  osnovnih i magistarskih studija mehatronike predstaviće javnosti svoje radove i projekte.

Takođe, na istom mjestu u istom terminu od 27. do 30. septembra posjetioci će moći detaljnije da se upoznaju sa virtuelnom tehnologijom kroz projekat ‘’Virtuelna stvarnost’’. Cilj tog projekta u najširem smislu je afirmacija inovativnih tehnologija i njihova višestruka primjena u raznim oblastima društvenog života, sa posebnim akcentom na edukaciju.

Realizacija podrazumjeva pružanje usluga prikazivanja virtuelne stvarnosti za širu javnost tokom „Dana nauke“ uz pomoć  DK2 Oculus Rift uređaja.

Pomoću uređaja posjetioci će imati priliku da se se upoznaju sa najsavremenijim edukativnim simulacijama i projektom pod nazivom „Virtuelni Kotor“, koji se sastoji iz edukativnog obilaska tog grada.

Pored Nikšića, predviđeno je da programi ove manifestacije budu izvedeni u Podgorici, Kolašinu, Mojkovcu i Kotoru.

Otvoreni dani nauke počeće na Cetinju u ponedjeljak, 26 septembra, a trajaće do 30. septembra.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

U jednodnevnoj akciji „Stranac“, inspektori za strance Sektora granične policije juče su sproveli 117 mjera kontrole stranih državljana na teritoriji Crne Gore, prilikom čega su izdata 74 prekršajna naloga, doneseno devet rješenja o povratku, izvršena tri prinudna udaljenja i protjerana tri lica iz države, saopšteno je iz Uprave policije (UP).
Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS) Crne Gore registrovao je danas, u 14 časova i 19 minuta, slabiji zemljotres sa epicentrom oko četiri kilometra zapadno od mjesta Čarađe, u Goliji.
-->