Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Bankari se brane sa slobode

ckb1
Miloš Vuković
  • Autor onogost.me
  • 28.11.2016. u 07:31

Bivši šef nikšićke filijale Crnogorske komercijalne banke (CKB) Radoslav Nikčević (51) i još 10 njegovih bivših i sadašnjih kolega, koji su u petak uhapšeni po nalogu specijalnog tužioca zbog sumnje da su zloupotrebom službenog položaja CKB oštetili za više od 4.000.000 eura, pušteni su da se u daljem toku postupka brane sa slobode.

Za Radoslava Nikčevića i Maju Ćirić (44) Specijalno tužilaštvo tražilo je pritvor, ali je sudija za istrage Višeg suda u Podgorici to odbio, piše Pobjeda.

Nakon saslušanja 11 lica koja su lišena slobode Specijalno državno tužilaštvo je u odnosu na dva lica podnijelo predlog za određivanje pritvora. Sudija za istragu Višeg suda u Podgorici odbio je predlog Specijalnog državnog tužilaštva, koje će u zakonskom roku izjaviti žalbu. Pošto je ocijenjeno da više ne postoje zakonski osnovi za zadržavanje, ostala lica su puštena da se u daljem toku postupka brane sa slobode navodi se u saopštenju Tužilaštva.

Sadašnji i bivši službenici Crnogorske komercijalne banke – filijale u Nikšiću terete se za produženo krivično djelo zloupotreba položaja u privrednom poslovanju.

Lisice na ruke u petak su stavljene i aktuelnom šefu filijale CKB-a u Nikšiću Nebojši Vukićeviću (35) kao i bivšim službenicima, Draganu Perutoviću (53), Ivanu Raduloviću (35), Jeleni Čvorović (38), Miroslavu Antunoviću (44), Svetlani Cicmil (47) i Aleksandru Nikčeviću (35). Među uhapšenima su se našle i službenice Aneta Novaković (31) i Dragana Bulajić (33) koje su u međuvremenu iz nikšičke filijale prešle da službuju u poslovnicama CKB-a u Podgorici. Krivičnom prijavom obuhvaćena je i bivša službenica nikšićke filijale CKB-a, 64-godišnja Dragica Radulović koja iz zdravstvenih razloga nije zadržana u tužilačkom pritvoru.

Prema sumnjama Tužilaštva i policije, uhapšeni bankari su od 2007. do početka 2011. godine neovlašćeno i bez odobrenja klijenata prenosili novac sa njihovih računa na druge tekuće račune. Takođe, sumnja se i da su uhapšeni bez znanja klijenata, podizali gotovinu sa njihovih računa. Prema nezvaničnim informacijama, Nikčević je bio na čelu grupe koju su sačinjavali službenici nikšićke filijale i koji su po njegovim instrukcijama „raspoređivali” i podizali novac klijenata bez njihovog znanja. Novac koji je klijentima “nestajao“ sa računa banka im je vratila.

Tačka na malverzacije u nikšićkoj filijali stavljena je početkom 2011. godine kada je Tužilaštvo po prijavi menadžmenta centrale CKB-a pokrenulo izviđaj.

Tokom petogodišnje istrage inspektori Sektora kriminalističke policije su provjerili skoro cjelokupno poslovanje ove poslovnice CKB-a za period od 2007. do 2011. godine.

 

Izvor: CdM

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Brojne su inicijative USSCG u prethodnom periodu ostale bez odgovora od strane Vlade Crne Gore, a naša višegodišnja stremljenja da Socijalni savjet učinimo efikasnim uzaludna budući da su dogovori socijalnih partnera i predstavnika Vlade, koji učestvuju u radu ovog tijela, nerijetko mijenjani u Skupštini Crne Gore i to od strane parlamentarne većine, poručio je generalni sekretar Unije slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) u dopisu premijeru Milojku Spajiću.
Nastavnici mogu da pokrenu štrajk koji podrazumijeva obustavu nastave ukoliko ne dođe do dogovara nadležnih sa predstavnicima Sindikata prosvjete koji traži da im se ne umanjuje plata kroz novi obračun zarada koji bi trebalo da počne da se primjenjuje od ovog mjeseca.