Nikšićko pozorište: Predstava za djecu „Ružno pače“

- Autor onogost.me
- 20.12.2016. u 06:53
Dječja predstava „Ružno pače“ Gradskog pozorišta Podgorica biće izvedena večeras u 19h u Nikšićkom pozorištu.
Program organizuje Tosčelik Nikšić uoči novogodišnjih i Božićnih praznika sa namjerom da obraduje djecu zaposlenih u toj kompaniji.
Odmah nakon predstave mališane će zabavljati Djeda Mraz i uručiti im novogodišnje poklon paketiće, koje je obezbijedio menadžment kompanije.
Iz Tosčelika navode da na ovaj način žele aktivno da se uključe u život Nikšića.
„U tim projektima naši zaposleni imaju posebno mjesto. Novogodišnji dječji program ujedno je nastavak naših društveno-odgovornih aktivnosti realizovanih povodom 60 godina rada kompanije, nakon što je sa velikim uspjehom u Sportskom centru organizovan koncert čuvenog rok benda Van Gogh“, saopštili sui z Tosčelika.
Predstava je ra]ena po tekstu Igora Bojovića, a režirao je Jaroslaw Antoniuk.
Scenografiju, kostime i kreaciju lutaka uradila je Eva Farkašova, kompozicije Bogdan Szczepanski, a prevod i dramaturgiju Zoran Đerić.
Asistent reditelja je Davor Dragojević, a korepetitori Davor Novak i Petar Garić. U predstavi igraju: Branko Ilić, Katarina Krek, Dijana Dragojević, Pavle Ilić i Dejan Đonović.
Organizatori ovog događaja pored Tosčelika je i JU Nikšićko pozorište u okviru Programa podrške razvoju kulture u Nikšiću.
„‘Ružno pače’, jedna od najlјepših priča književnosti za dјecu, koju je napisao H. K. Andersen prije mnogo godina, i dalje je aktuelna. Autor ove nove književne verzije, Igor Bojović, na poetsko-duhovit način pokreće temu različitosti, netolerancije, potrebe za prihvatanjem, ali sa nadom koju nosi ova priču da ljepota leži u srcu i ljudskoj osjetljivosti.
Milovan, naš junak, klovn, glumac – iznosi, vrlo intimno, svoju priču iz djetinjstva – to je priča o djetetu koje nije prihvaćeno od strane okoline i vršnjaka zbog prilično brzog sazrijevanja. Ko od nas nije doživio sličnu situaciju, koja je postala drama. Ovaj problem još uvijek leži uspavan u nama i u ovim vremenima sve više se intenzivira, jer nema tolerancije. Isto važi i za H. K. Andersena, koji je došao iz siromašne porodice, bio je bolešljivo dijete sa dobrim srcem i sanjar. Nevoljen i prezren od strane roditelja i kolega, on je imao nesrećno djetinjstvo i mladost. Tek kao pisac bajki postao je poznat, cijenjen i voljen. Ovu predstavu posebno posvećujem roditeljima, kako bi razumjeli odrastanje svoga djeteta i svijet koji ga okružuje”, rekao je o predstavi reditelj Jaroslaw Antoniuk.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0